نبشی چوب پلاست؛ متریالی جدید و پرکاربرد در ساختمان سازی

نبشی چوب پلاست به عنوان متریالی جدید و پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرد. در سبک زندگی مدرن همه چیز به سمت استفاده بهینه از منابع در برابر محدودیت ها پیش می رود از این رو ساخت مصالح جدید ساختمانی با متریال های نوین نیز از این اصل پیروی می‌کند.
یکی از مصالح جدید و نوین چوب پلاست نام دارد که از زمان ابداع در صنعت ساختمان سازی با استقبال زیادی نسبت به چوب مواجه شده است.
در گذشته از چوب در صنعت ساختمان سازی به طور فراوان استفاده می شد با این وجود استفاده از چوب به دلیل عواملی مانند قیمت بالا، عدم کاربرد در فضای باز و محدودیت کم منابع چوب، کمتر شده است.

برای مشاوره ، طراحی و اجرای پروژه های چوب پلاست خود با تیم دنیزوود در ارتباط باشید.

راههای ارتباطی با ما:

۰۲۱-۴۴۴۴۰۰۳۸

۰۹۱۹۴۹۳۹۳۶۵

۰۹۳۹۲۶۲۶۰۶۶

محصولات مختلف چوب پلاست

ایده های نوآورانه قرن جدید منجر به تولید محصولی جدید به نام چوب پلاست شده است. این محصول جدید متریال چوب را کنار زده و جای خود را در صنعت ساخت و ساز باز کرده است. محصولات مختلفی با نام نبشی و تایل در ابعاد و اندازه های مختلف تولید شده است.
نبشی سطح مقطعی است که دو ضلع عمود بر هم آن را می سازدکه اندازه بال ها و طول آن ها در چوب پلاست استاندارد است. این نبشی ها از جنس های مختلفی مانند فولاد، چوب پلاست و… ساخته می شوند.

نبشی چوب پلاست
نبشی چوب پلاست

کاربرد نبشی ها به عنوان تکمیل کننده ساخت و ساز

نبشی برای مکان هایی که زاویه دارند استفاده می شوند مکان هایی مانند انتهای پله ها، کناره و زاویه دیوار، انتهای دیوار و… را می توان نام برد. با توجه به نیاز و نظر مهندس معمار می توان از نبشی استفاده کرد.
گاهی اوقات نمی توان از فارسی بر کردن پروفیل یا شیت چوب پلاست استفاده کرد درهمچین شرایطی می توان نبشی چوب پلاست را جایگزین و استفاده کرد.
فارسی بر کردن به این معنی است که شما می توانید زاویه برش چوب را از زاویه 90 درجه تغییر دهید در نتیجه نبشی چوب پلاست را می توانید در جهت دلخواه برش دهید. به طور مثال می توانید چوب پلاست را در جهت طول، عرض یا جهت رگه چوب برش دهید.

نبشی چوب پلاست
نبشی چوب پلاست

مشخصات ظاهری نبشی چوب پلاست

 • وزن: نبشی ها از لحاظ وزن بسیار سبک هستند و به راحتی می‌توان آن ها را حمل و جابجا کرد.
 • ابعاد: ابعاد استاندارد آن برای ساخت لبه ها 4*4 سانتی متر است. طول نبشی در اندازه 3 متر یا کمتر از آن ساخته می شود.
 • رنگ: نبشی ها در تناژ های رنگی متنوعی تولید می شوند. البته در همان رنگ هایی که شیت و پروفیل ها نیز رنگ‌آمیزی می شوند، تولید می کنند. در نتیجه هیچگونه مغایرت رنگی بین آن ها وجود ندارد.
 • قیمت: قیمت نبشی چوب پلاست بسیار ارزان است. بنابراین نسبت به نبشی های فلزی قیمت پایین تری دارند. این مواد ارزان هستند اما دوام و ماندگاری بالایی دارند.

مزایای استفاده از چوب پلاست در صنعت ساخت و ساز

 •  از قطع درختان جلوگیری می کند.
 •  هزینه نگهداری از آن بسیار کم است.
 •  جذب آب و رطوبت در آن بسیار کم است (1 الی 2%).
 •  در برابر پوسیدگی، حشرات و موریانه بسیار مقاوم است.
 •  نسبت به ضربه، فشار و خراش نیز استحکام بسیار بالایی دارد.
 •  در صورت آسیب به راحتی می‌توان قطعه جدید را جایگزین کرد.
 •  دوستدار محیط زیست است، زیرا از مواد زائد موجود در طبیعت مانند پلاستیک ها ساخته می شود.
 •  طول عمر مفید آن بسیار بالا است. این ویژگی مزیت و برتری قابل توجهی است که نسبت به چوب دارد.
 •  در فضای باز قابل استفاده است، زیرا رطوبت، باران، نور خورشید و… هیچگونه آسیبی به آن وارد نمی‌کند. این ویژگی برای محصولات ساخته شده از چوب وجود ندارد.

در زمان خرید نبشی ابعاد و اندازه دقیق را در نظر بگیرید. عملکرد اصلی نبشی ها محافظت از دیوار ها در برابر آسیب است علاوه بر آن  نقش تزئینی نیز دارند.

 

از قرار دادن نبشی های تکه تکه شده در کنار یکدیگر بپرهیزید، زیرا مقاومت را کم و ظاهر نازیبایی را ایجاد می کندهمچنین توجه داشته باشید که  نبشی را همرنگ با صفحات چوب پلاست انتخاب کنید.

نبشی چوب پلاست
نبشی چوب پلاست

 

برای طراحی و اجرای پروژه های پارتیشن، روف گاردن ،پاسیو، تراس و محوطه ، ویلا همراه با محوطه سازی لوکس می توانید به متخصصان ما در شرکت دنیزوود و شرکت هوم زود در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button