معرفی سایبان چوبی و شناخت کاربرد آن

سایبان چوبی المانی است که عموما بر پایه ترمووود بوده و به صورت غر مسقف مورد استفاده قرار میگیرد . این سازه عموما به منظور زیبایی و فضایی نیم سایه بر روی تراس ها و روف گاردن های ورودی راهرو ها و مسیر پیاده روی ، احداث می گردد و از الوار های چوب به فواصل معین در طراحی سقف آن ، استفاده میشود .

ساختار آن به گونه‌ایست که دارای تیرک‌هایی در چهار طرف یا دو طرف بوده و سقف برروی آن‌ها قرار خواهد گرفت؛ حتی سقف آن می‌تواند کاملا پوشیده، مشبک یا طرح‌دار باشد. به همین علت طراحی و اجرای پرگولا در مدل‌ها و طرح‌های متنوع امکان پذیر بوده و می‌توان این سازه را به نسبت سلیقه و مدلی که در نظر دارید سفارش دهید .

سایبان ، چوبی
سایبان ، چوبی

ویژگی های سایبان چوبی :

سایبان با شبکه ها و طراحی های چوبی زیبا ساخته میشود . یک پرگولا میتواند حریم نیمه خصوصی ، نیم سایه و یا یک فضای نیمه مسقف رو به فضای باز ، یک نقطه کانونی را برای استفاده کنندگان فراهم آورد .

چوب این محصول از ترمووود می باشد . ترمووود از فرایندی است که چوب را با حداکثر حرارت 230 درجه سانتی گراد و در مجاورت بخار آب و گردش هوا قرار میدهد . یکی از ویژگی‌های این محصول این است که از قبل می‌توان مدل دلخواه را به راحتی انتخاب کرد. همچنین امکان سفارش آن برای کارفرما فراهم بوده و شما می‌توانید قبل از خرید سازه مورد نظر، طرح دلخواه را ارائه دهید تا سایبان شما ، طبق سلیقه و نظرتان آماده و اجرا شود . از دیگر ویژگی های سایبان چوبی عبارتند از :

1- ایجاد حس دوستی و صمیمیت بین افراد

2- ایجاد حس آرامش میان مردم

استفاده از سایبان چوبی برای تزیینات داخل محوطه :

سایبان به نوعی حس آرامش و زنده بودن و همچنین ایجاد صمیمیت را تداعی میکند . برای زیبا شدن فضای داخلی میتوان از یک لوستر ، پنکه سقفی ، سیستم مهپاش و یا یک سیستم سقف جمع شو استفاده کرد.

از انواع سایبان محوطه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

1- بازویی یا جمع شونده

2- چتری

3- آکاردئونی

4- استخر

مکان های مورد استفاده از سایبان چوبی :

سایبان های چوبی در جاهایی مانند کناره های دیوار و یا راهرو هایی که یک سمت آن دیوار است ایجاد میشود که از آن برای تنظیم نور ساختمان ، استفاده میشود . همچنین میتواند در حیاط ، بر روی بام و یا در باغ ساخته شود که میتواند مسقف و یا غیر مسقف باشد .

سایبانی که روی راه باغ ها ، پیاده میشوند عموما برای مسیر پیاده رو های ویلایی و بیشتر برای بالا کشیدن گل و گیاه رونده روی آن ، ساخته میشود .

روش پیاده سازی سایبان چوبی :

برای پیاده سازی سایبان چوبی ، دو روش مورد استفاده قرار میگیرد :

1- روش سازه فلزی

2- روش سازه چوبی

در روش سازه فلزی ابتدا باید یک سکوی سیمانی در نظر گرفته شود و سپس به وسیله پلیت و رول بولت و قوطی فلزی ، اسکلت سایبان را پیاده نموده و سپس با توجه به عناصر بصری و عرض تیر و ستون ها به کاور نمودن آن اقدام نمود . بعد از اجرای تیر و ستون ها به وسیله چوب های ترمووود و با فاصله معین نسبت به تیر ریزی سقف اقدام میگردد .

در روش سازه چوبی ابتدا بایستی یک سطح بتنی ایجاد نموده و ستون های سایبان را به صورت دوبل اجرا نموده و سپس تیر اصلی را اجرا کرد و بعد از آن تیر های سایبان را با فواصل معین اجرا نمود .

سایبان ، چوبی
سایبان ، چوبی

 

سایبان چوبی مجهز به پنل تنظیم نور خورشید :

در سایبان با داشتن پنل های مختلف سقفی که در جهت های مختلف کار شده اند. قابلیت تنظیم نور خورشید را دارا می باشند . فضا های داخل سایبان ، به گونه ایی تفکیک شده تا هم فضای نشیمن و هم فضای باز را در خود جای دهد . سیم کشی و تأسیسات الکتریکی همگی درون پنل های چوبی به گونه ایی کار شده که در برابر عوامل جوی مقاومت داشته و از خطرات احتمالی در امان باشد .

پلان این گونه از سایبان ها با توجه به درخواست و نیاز کارفرما طراحی میشود و قابلیت جا دادن فضا های گوناگون را درونخود دارند .

سایبان های چوبی روستیک با پوشش پارچه :

در صورتی که نور خورشید باعث ایجاد مزاحمت شود ، میتوانیم از پوشش پرده ای روی سقف و دیواره های آن استفاده کنیم و میزان نور ورودی را به دلخواه خود تغییر دهیم .

سایبان ، چوبی
سایبان ، چوبی

سایبان چوبی کنار استخر :

می توان سایبانها را کنار استخر ها ، حوضچه های آب و جکوزی ها قرار داد .

تصور کنید که چه فضای لذت بخشی را بعد از آب تنی در یک روز گرم تابستانی برایتان به ارمغان می آورد .

از سایبان برای لذت بردن از فضا های باز طبیعی استفاده میکنند . این سایبان ها با به حداقل رساندن تأثیر نور خورشید ، باد و باران می توانند محیط های مطلوبی را به خانه های خصوصی و فضا های عمومی همچون کافه ، رستوران ها و هتل ها به ارمغان آورد .

مقاومت بسیار در برابر رطوبت و شرایط آب و هوایی متنوع از ویژگی‌های اصلی سایبان های نوع چوبی می‌باشد. بنابراین برای انتخاب متریال و اجرا طرح سایبان ،  باید این موارد را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال؛ برای اجرای سایبان کنار استخر باید به انتخاب چوب و طرح آن توجه کنید.

برای طراحی و اجرای پروژه های روف گاردن ،پاسیو،تراس و محوطه ، همراه با محوطه سازی لوکس می توانید به متخصصان ما در شرکت دنیزوود و شرکت هوم زود در ارتباط باشید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button