کدام نوع چوب برای کاور کردن  دور استخر با چوب مناسب تر است؟

با توجه به زیبایی و مرغوبیت بالای چوب ها در بکارگیری در کف سازی دور استخر تقاضا برای این نوع متریال در بین صاحبان ویلا بسیار بیشتر شده است. بارها در مقالات درباره حس گرمی که چوب به هر محیطی می بخشد با شما صحبت کرده ایم.

چوب عنصر پایه و اساسی طبیعت است. چوب با وارد شدن به هر فضایی لطافت و زیبایی را نیز با خود به فضا اضافه می کند. استفاده از رگه های طبیعی چوب در دکوراسیون و طراحی داخل و خارجی بسیار مورد توجه است.

با رونق ویلا سازی در اطراف شهرهای بزرگ، طراحان ویلا  اولین گزینه ای که برای طراحی دور استخر پیشنهاد می دهند، دور استخر با چوب است. از آنجا که ارتباط انسان همیشه با طبیعت یک ارتباط احساسی و عاطفی است، از طرفی چوب نیز به خوبی حس گرما و زیبایی طبیعت را به درون فضای زندگی و تفریح ما وارد میکند، همواره از طرف صاحبان ویلا مورد استقبال قرار می گیرند.

سوالات رایج درباره انتخاب چوب دور استخر

چوب ها برای کف سازی محوطه دور استخر بهترین گزینه هستند. بعد از گرفتن تصمیم درباره استفاده از چوب برای دور استخر، سوالاتی برای هر شخص ایجاد می شود از جمله:

  • بهترین چوب برای کار کردن در  محوطه دور استخر کدام است؟
  • آیا چوب ها ضد آب هم هستند؟
  • آیا چوبی که برای دور استخر استفاده می شود، از دوام خوبی در برابر عوامل محیطی برخوردار است؟
  • همیشه چوب ها با هجوم آفات گوناگون مانند قارچ و موریانه روبرو هستند. آیا اجرای دور استخر با متریال چوب نیز ممکن است با مشکل های این چنینی مواجه شود؟
  • اگر چوبهای دور استخر نیاز به تعمیر داشته باشند، آیا امکان بازسازی وجود دارد؟
  • اجرای محوطه دور استخر با چوب چقدر هزینه خواهد برد؟

 

محوطه دور استخر، کف سازی دور استخر، دور استخر، طراحی داخل
محوطه دور استخر، کف سازی دور استخر، دور استخر، طراحی داخل

 

 

در پاسخ به همه این سوالات باید گفت با کمک تکنولوژی هایی که برای ساخت چوب ایجاد شده است. تمام  معایب چوب را برای استفاده دور استخر با چوب بر طرف کرده اند.

رایج ترین انواع چوب که برای استفاده در اطراف استخر بیشترین کاربرد را دارند کدامند؟

 چوب هایی که از طبیعت برای ساختمان سازی و محوطه سازی دور استخر از آنها استفاده می کنند، انواع گوناگون دارند و از درخت های مختلفی از طبیعت برای آماده کردن آنها استفاده شده است.

 کاج

یکی از انواع چوب ها، چوب درخت کاج است. از نظر قیمت این چوب ارزانترین است، گرما را جذب نمیکند. بنابراین در فصل تابستان بیش از حد داغ نمی شود و باعث سوختن کف پا در دور استخری که با چوب کاور شده است، نمی شود. چوب درخت کاج نیاز بیشتری به نگهداری و تعمیر دارد.

 ساج

چوب ساج نیز یکی دیگر از انواع چوب هایی است که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار میگیرند. این چوب دوام خوبی دارد و دیرتر خراب می شود. چوب درخت ساج سبک و در عین حال از نظر قیمت نیز مقرون به صرفه است. نیاز کمتری به مراقبت و نگهداری نسبت به چوب کاج دارد.

 سرو

درباره چوب درخت سرو میتوان گفت بسیار بادوام تر از چوب کاج است. مقاومت چوب سرو از ساج کمتر است. برتری این نوع چوب در زیبایی آن است. مقاومت چوب سرو در برابر آفات و تغییرات جوی و محیطی بهتر از دو نوع دیگر (چوب کاج و چوب ساج) است. در نظر داشته باشید چوب سرو از ساج کمی ارزانتر است.

 

محوطه دور استخر، کف سازی دور استخر، دور استخر، طراحی داخل
محوطه دور استخر، کف سازی دور استخر، دور استخر، طراحی داخل

 هامون

یکی دیگر از انواع چوبهای مورد تایید، چوب درخت هامون است که برای محوطه سازی اطراف استخر بسیار کاربرد دارد. این چوب بسیار زیبا ، شیک، بادوام و ماندگار است. چوب درخت هامون نیاز به نگهداری و مراقبت خاصی ندارد. همه دلایلی که ذکر شد سبب می شود، از نظر قیمت این چوب ارزش بیشتری نسبت به انواع دیگر پیدا کند و گرانتر باشد.

سعی کنید عاقلانه ترین و به صرفه ترین انتخاب را داشته باشید. انتخاب اشتباه سبب می شود در دراز مدت پشیمان شوید و حسرت بخورید که چرا در زمان اجرا بیشتر تحقیق نکردید و بهترین نوع چوب را برای استفاده در محوطه دور استخر انتخاب نکرده اید. با انتخاب نوع درست چوب و گذاشتن کمی هزینه بیشتر هرگز پشیمان نخواهید شد.

 

هزینه طراحی و اجرای چوب در محوطه اطراف استخر چقدر خواهد شد؟

وقتی تصمیم میگیرید دور استخر با چوب را در دستور کار ساخت ویلا قرار دهید و نوع چوب را نیز نسبت به مقاومت و زیبایی ظاهر چوب انتخاب میکنید، این سوال به وجود می آید که اجرای این پروژه برایتان چقدر آب خواهد خورد؟

قیمت و ارزش چوبها بسته به مقاومت آنها بسیار متغیر است. مسلما همه به دنبال کیفیت بالای چوب برای کف سازی اطراف استخر هستند، چرا که محیط اطراف استخر محیطی مرطوب است و باید از چوب با کیفیت ساخته شود تا به مرور زمان چوبها پوسیده نشوند و یا قارچ نزند. بنابراین اگر به دنبال استفاده دراز مدت از چوبهای دور استخر هستید باید برای این کار هزینه بالا بگذارید.

 

محوطه دور استخر، کف سازی دور استخر، دور استخر، طراحی داخل
محوطه دور استخر، کف سازی دور استخر، دور استخر، طراحی داخل

 

 

پیشنهاد ما این است که یک بار هزینه بالا بپردازید و سالهای متمادی با خیال آسوده از دور استخر با چوب لذت ببرید. اگر در این زمینه خساست بخرج دهید و از چوب با کیفیت کمتر استفاده کنید. بعد از مدت کوتاهی باید همان هزینه ها را برای تعمیرات بپردازید و یا حتی برای تعویض چوبها اقدام کنید.

نکته دیگر که در هزینه ها تاثیر زیادی دارد، ابعاد استخر است. هرچه ابعاد استخر بزرگتر باشد. مسلما چوب بیشتری برای محوطه سازی اطراف استخر نیاز دارید. این موضوع مسلما در هزینه ها نیز بی تاثیر نخواهد بود.

ترمووود متریال دور استخر

در مقالات قبلی به روش تهیه چوب ترمووود اشاره کرده بودیم. گفتیم که در محیط بدون اکسیژن در دماهای بالا و پایین با روش های مختلف به چوب حرارت می دهند و چوب را برای کار در دور استخر آماده میکنند و مقاومت چوب را در برابر عوامل محیطی و آب بالا می برند.

 

با انتخاب چوب با کیفیت و سپردن آن به طراحان با تجربه ما بهترین طراحی در کنار بهترین کیفیت اجرا را تحویل بگیرید. با یک بار هزینه طولانی ترین استفاده را ازمتریال چوب دور استخر خود داشته باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button