تاثير چوب در دكوراسيون داخلي چيست؟

چوب از جمله مصالح ساختماني است كه بسيار مورد استفاده قرار مي گيرد. چوب در ساخت خانه ها و ساختمان ها كاربرد زيادي دارد. اگر بخواهيم تاثير چوب در دكوراسيون داخلي را بررسي كنيم، ابتدا بايد مزاياي استفاده از چوب را بدانيم. از جمله مزيت چوب، دوام آن است. مثلا در شهر نروژ، از قرن دوازدهم خانه اي از جنس چوب وجود دارد كه هنوز قابل استفاده است. علاوه بر  استحكام  آن، نكات قابل توجه زيادي نيز دارد. از جمله اينكه كاربرد چوب بسيار ساده است و چوب ها از هر نوعي كه باشند، ظاهر و زيبايي خاصي دارند و محيط را تحت تاثير قرار مي دهند.

چوبي كه استفاده مي كنيد، بهتر است آرم FSC داشته باشد. اين مشخصه يعني تضمين مي كند كه استخراج چوب از جنگل هاي مناسب و درختان سالم انجام شده است. تاثير چوب در دكوراسيون داخلي به دليل حس گرما و انرژي مثبتي است كه در دكوراسيون داخلي ايجاد مي شود. در اين مقاله به اين پرسش كه تاثير چوب در دكوراسيون داخلي چيست؟ پاسخ خواهيم داد و  به چند نكته اشاره خواهيم كرد.

تاثير ، چوب ، دكوراسيون داخلي
تاثير ، چوب ، دكوراسيون داخلي

استفاده از چوب در ديوارهاي دكوراتيو و پاراوان ها

براي ديدن تاثير چوب در دكوراسيون داخلي مي توان به ديوارهاي كاذب اشاره داشت. شايد استفاده از ديوارهاي كاذب كمي قديمي باشد، ولي كاربرد آن بسيار رايج است. حتي با كمك چند تخته عمودي كه در كنار يكديگر قرار گرفته اند، ميتوان اتاق نشيمن را از غذاخوري جدا كرد.

با يك ديوار جداكننده از جنس چوب به راحتي مي توانيد اتاق مخصوص خود را داشته باشيد و تاثير چوب در دكوراسيون داخلي را مشاهده كنيد. با يك پاراوان در عين حال كه فضاها از هم جدا ميشوند، ولي تماس بين دو فضا همچنان حفظ مي شود. بهترين استفاده از ديوارهاي دكوراتيو چوبي، بكارگيري آن در محل كار است. با اين ديوارها مي توان اتاق هاي جداگانه، اما متصل به يكديگر  داشت.

سقف چوبي در دكوراسيون

از جمله تاثير چوب در دكوراسيون داخلي را مي توان در سقف خانه هاي قديمي مشاهده كرد. سقف خانه هاي قديمي اغلب به وسيله تيرهاي چوبي و سنگين نگه داشته مي شدند. اين تيرهاي چوبي در سقف، حس امنيت و آرامش را در خانه ايجاد مي كند. البته امروزه استفاده از چوب در سقف، تبديل به روكش هايي از جنس چوب شده است كه در سبك مدرن، بيشتر قابل استفاده است.

تاثير ، چوب ، دكوراسيون داخلي
تاثير ، چوب ، دكوراسيون داخلي

ساخت در و پله ها

معمولا در هاي اصلي و ورودي خانه ها از چوب ساخته مي شود. جنس چوب پايه اصلي اغلب در هاست كه ممكن است رنگ آميزي شود و با شيشه يا فلز تركيب شود. البته استفاده از جنس و ساختار چوب، به تنهايي منظره اي خيره كننده اي را ايجاد خواهدكرد.

 براي ديدن تاثير چوب در دكوراسيون داخلي، بهترين گزينه پله و راه پله ها است. در اكثر ويلاهاي دوبلكس،  پله هاي داخل خانه، از جنس چوب ساخته مي شود. علاوه بر زيبايي ظاهري، نگهداري آن بسيار آسان است. همچنين راه پله هاي قديمي را مي توان با يك رنگ آميزي ساده، دوباره بازسازي كرد و يا حتي به راحتي آنها را تغيير داد.

دكوراسيون داخلي

اگر  اطراف خانه خود را نگاه كنيد.، تاثير چوب در دكوراسيون داخلي را مي بينيد. كاربرد چوب  در خانه را با نگاه به دور و بر خود از جمله ميز ناهارخوري، مبلمان ها، ميز كنار مبلمان ها، صندلي، كمد لباس، بوفه،كابينت آشپزخانه و غيره مشاهده خواهيد كرد. بكارگيري چوب با توجه به تنوع رنگ، فرمت و پوششي كه دارد، بسيار  مورد توجه است.

تاثير ، چوب ، دكوراسيون داخلي
تاثير ، چوب ، دكوراسيون داخلي

تزئينات

در وسايل تزئيني شايد بتوان ميليون ها شي تزئيني نام برد كه از چوب استفاده شده باشد. مثلا دكور هاي چوبي، چوب لباسي، قابل عكس و… . وقتي صحبت از دكوراسيون داخلي خانه مي شود، بهترين انتخاب و كلاسيك ترين طرح را مي توان روي چوب پياده كرد و بكار برد. هيچ ماده اي به اندازه چوب قابليت سازگاري ندارد و در همه قسمت هاي منزل قابل استفاده است. بكارگيري چوب در دكوراسيون خانه، سبك روستايي و قديمي به خانه مي دهد كه بسيار دلنشين است.

چرا از چوب استفاده مي كنيم؟

1- با محيط زيست سازگار است.

چوب نسبت به ساير مواد استفاده شده در دكوراسيون، مضرات كمتري دارد. براي طراحي روي چوب آلودگي كمتري ايجاد مي شود كه به سلامتي فرد كمك مي كند. چوب يك عايق بسيار قوي است. گنجاندن چوب در فضاي داخلي خانه، سبب مي شود كه گرما و سرماي درون خانه حفظ شود. از چوب به عنوان عايق صدا نيز استفاده مي كنند كه باعث ايجاد آرامش در محيط خانه و خانواده مي شود.

2- يك ماده با دوام است.

از  جمله تاثير چوب در دكوراسيون داخلي، ماندگاري آن است. چوب يكي از بادوام ترين مواد موجود در بازار است. طراحان داخلي از چوب بسيار استفاده مي كنند. بكارگيري چوب باعث صرفه جويي در هزينه و زمان مي شود. بازسازي و تعمير و تعويض اقلام چوبي در منزل بسيار آسان تر است. اگر از چوب به درستي مراقبت و نگهداري شود، مي توان سال ها از آن استفاده كرد. امروزه با روش هاي جديد نگهداري از چوب، دوام آن نيز بيشتر شده است.

تاثير ، چوب ، دكوراسيون داخلي
تاثير ، چوب ، دكوراسيون داخلي

3- خاصيت زيبايي شناسي بصري

طراحان داخلي حرفه اي، چوب را به عنوان پركاربردترين متريال در جلوه هاي بصري دكوراسيون داخلي خانه مي دانند. كاربرد چوب در طراحي داخلي خانه، حس خوشايندي است كه طرفداران زيادي دارد. تاثير چوب در دكوراسيون داخلي خانه آنقدر زياد است كه يك مكان را مي تواند كاملا متحول كند.

4-تنوع طراحي

چوب تنها ماده اي است كه مي توان آن را به هر شكلي درآورد و يا براق و صيقلي كرد. حتي مي توان چوب را با حالت طبيعي آن و بدون هيچ گونه تغييري در منزل بكار برد.

5-قابليت قالب گيري و توانايي تغيير شكل آن

از آنجايي كه چوب ها در رنگ ها و بافت هاي متنوعي هستند، مي توان در بهترين شكل و سبك از آنها استفاده كرد. تنوع محصولات بدست آمده از چوب آنقدر زياد است كه انتخاب را بسيار سخت مي كند. از مبلمان و لوازم چوبي گرفته تا ديوارها و كف زمين، مي توان تنوع استفاده از چوب را مشاهده كرد.

6-مقرون به صرفه بودن

وقتي از تاثير چوب در دكوراسيون داخلي خانه و مزاياي آن صحبت مي شود، قيمت محصولات چوبي در مقايسه با ساير محصولات، شما را متعجب مي كند. يكي از ارزانترين مصالح استفاده شده در طراحي داخلي، چوب است. البته مواد ارزان ديگري هم در بازار هست، ولي هيچ چيز جايگزين چوب طبيعي و زيبايي آن نمي شود. بر همين اساس، چوب، يكي از پرطرفدارترين انتخاب ها و متريال هاي طراحي محسوب مي شود.

برای طراحی و اجرای پروژه های روف گاردن و محوطه ، همراه با محوطه سازی لوکس می توانید به متخصصان ما در شرکت دنیزوود در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button