کافه روف گاردن چیست و چگونه می توان یک کافه روف گاردن با چوب ساخت؟

با کمک تکنولوژی و دستیابی به امکانات مدرن، مهندسین طراح، پشت بام خانه ها یا ساختمان های بزرگ تجاری تفریحی را به پشت بام سبز تبدیل میکنند و نام این نوع طراحی را روف گاردن( پشت بام سبز) گذاشته اند. اجرای این طرح در تراس ها نیز امکان پذیر است. کافه ها یا کافه رستوران ها نیز پشت بام های خود را تبدیل به روف گاردن می کنند. بهتر است در کنار وارد کردن فضای سبز و زیباسازی محیط پشت بام از چوب ها و کفپوش های چوبی نیز در این محیط استفاده کنید و یک کافه روف گاردن با چوب را برای دکوراسیون پشت بام برگزینید.

 شما با این طراحی همه زیبایی ها را یکجا در بام کافه خواهید داشت.مشتریان کافه روف گاردن با چوب علاوه بر لذت بردن از غذای کافه و یا رستوران، از نمای کلی اطراف شهر نیز بهره مند می شوند و زیبایی آسمان را نیز بالای سر خود خواهند داشت. انسانها همواره عاشق طبیعت بوده و هستند. با ایجاد چنین فضای دلنشینی در پشت بام کافه رستوران خود مشتریان طبیعت دوستی که زمان رفتن به طبیعت را به واسطه مشغله کاری ندارند جذب خود خواهید کرد.

با رشد روز افزون جمعیت شهری و مهاجرت افراد از روستاها و شهرهای مختلف به سمت کلان شهرها، تردد وسایل نقلیه نیز در این شهرها بسیار زیادتر شده است. به همین سبب آلودگی هوا در شهرهای بزرگ بیداد میکند. ساخت کافه روف گاردن در هر ناحیه و هر ساختمانی با هر کاربردی میتواند در تصفیه هوای آلوده کلان شهرها بسیار کمک کننده باشد. اولین ایده ساخت روف گاردن در سال 1970 میلادی مطرح شده  و از همان موقع هم بیشتر برای رفع آلودگی هوا این ایده به اجرا درآمده است.

روف گاردن، روف گاردن با چوب
روف گاردن، روف گاردن با چوب

 انواع ساخت بام های سبز

با توجه به متراژی که برای اجرای روف گاردن در نظر گرفته شده است طراحی مشخص و به اجرا در خواهد آمد.در کل سه نوع روف گاردن وجود دارد:

  •  گسترده
  •  فشرده
  • نیمه فشرده

روف گاردن گسترده:

در این مدل کل فضای بام به روف گاردن تبدیل می شود و در عین زیبایی بی پایان تولید اکسیژن خوبی را هم خواهید داشت. پشت بام های مسطح و کم شیب مناسب ترین پشت بام برای اجرای کافه روف گاردن با چوب هستند. از گیاهان کویری، صحرایی و انواع کاکتوس ها می توانید در این فضا استفاده کنید. فقط دقت کنید از گیاهانی برای روف گاردن استفاده کنید که ریشه کمی دارند. چرا که عمق خاک به قدری نیست که ریشه بتواند به عمق زیاد نفوذ کند.

روف گاردن فشرده:

مزیت روف گاردن فشرده نسبت به نوع گسترده در عمق بیشتر خاک است. در این مدل می توانید از گیاهانی که ریشه عمیق تری دارند نیز بهره ببرید. تنوع گیاهان در مدل فشرده بیشتر از گسترده می باشد و از هر دو گیاه با عمق ریشه کوتاه و بلند می توانید در زیباسازی بام استفاده کنید. در مدل روف گاردن فشرده قسمتی از بام را برای قدم زدن طراحی میکنند که در کافه روف گاردن با چوب این محل را با چوب ترموود که مناسب فضاهای نمناک است، میتوانید زیباتر کنید.

روف گاردن نیمه فشرده:

این مدل مدل ترکیبی فشرده و گسترده در کنار هم است. اجرای این مدل روف گاردن به صرفه است و از تنوع گیاهی و فضای قدم زدن نیز برخوردار است .

روف گاردن، روف گاردن با چوب
روف گاردن، روف گاردن با چوب

 مراحل ساخت کافه روف گاردن با چوب چگونه است؟

برای اجرای کافه روف گاردن با چوب در ابتدا باید پشت بام آپارتمان یا ویلا را را توسط وسایل و تجهیزاتی که به مدد پیشرفت تکنولوژی به دست آمده به شکل استاندارد، عایق بندی و نفوذ ناپذیر کنید. زیر سازی مهم ترین قسمت برای ساخت روف گاردن است. خروجی های آب و فاضلاب بام باید اصولی و استاندارد باشد. از نظر مقاومت، ساختمان کافه نیز باید برای اضافه شدن بار در سقف آمادگی داشته باشد.

بعد از عایق بندی باید برای تخلیه آب حاصل از بارندگی و آبیاری گیاهان روف گاردن لوله کشی انجام شود و شیب مناسب برای تخلیه آب در روف گاردن ایجاد شود. هیچ طرحی بدون نورپردازی زیبا نخواهد بود. حتما با طراحان درباره نورپردازی مدرن صحبت کنید. این هزینه را برای رویایی کردن کافه روف گاردن با چوب بگذارید. مطمئن باشید مشتریان بسیاری برای گذراندن وقت در فضای زیبایی که در بام کافه یا رستوران به پا کرده اید خواهید داشت.

روف گاردن، روف گاردن با چوب
روف گاردن، روف گاردن با چوب

حریم دیدروف گاردن

پس از آماده سازی کف و بکارگیری مصالح مناسب برای عایق بندی و کف سازی، حتما باید حریم دید پشت بام را از نظر قوانین و ضوابط شهرسازی رعایت کنید. دکور این دیواره ها با کمک چوب ترموود که مناسب فضای باز و نمدار ساخته شده بسیار زیبا خواهد شد. از این چوب حتی می توانید برای ساختن نیمکت و سایبان نیز بهره ببرید در سالیان اخیر استفاده از ترموود در ساخت محوطه دور استخر، کافه روف گاردن با چوب، آلاچیق و نمای ساختمان با چوب بیشترین بهره را برده اند.

 به کمک درختچه ها و درختان زیبای تزیینی نمای ساختمان نیز بسیار جذاب خواهد شد. مسلما گیاهان برای رشد به نور مناسب خورشید احتیاج دارند ولی برخی گیاهان نیز سایه را ترجیح می دهند. در زمان استفاده از کافه روف گاردن با چوب اگر مشتریان از نور زیاد شکایت داشته باشند. میتوان به راحتی سایبان هایی را تدارک دید تا از تابش شدید در امان باشند. ایجاد سایبان ها نیز با طراحی های زیبای طراحان با کمک چوب بسیار عالی ترمود کاملا اجرایی است و نمای زیبایی به روف گاردن شما خواهد بخشید.

 زیبایی رنگ چوبی که در گلدانهای اطراف بام و کفپوشها استفاده میکنید. در کنار سبزی چمن و گیاهان متنوعی که در کافه روف گاردن با چوب قرار داده اید. فضایی زیبا و دلنشین می سازد که هر شهروندی حتما برای لذت بردن از آن به کافه یا رستوران شما مراجعه خواهد کرد. طراحی کافه روف گاردن با چوب خود را به طراحان با تجربه ما بسپارید و زیباترین روف گاردن را تحویل بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.7]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button