چوب پلاست با نخل خرما

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. مقالات
  4. chevron_left
  5. چوب پلاست با نخل خرما

هدف ازچوب پلاست با نخل خرما

چوب پلاست با نخل خرما تولید یک چوب مصنوعی سازگار با محیط زیست با استفاده از بازیافت زباله های پلاستیکی مخلوط و نخل خرما است.

مخلوط های کامپوزیت پلاستیکی

چندین مخلوط کامپوزیت پلاستیکی با چوب با استفاده از نسبت 1: 1 برگ نخل و ضایعات پلاستیکی طراحی و ساخته شده اند – یعنی پلی کربنات (PC-mix) ، پلی استایرن (PS-mix) و پلی وینیل کلرید (PVC-mix). مخلوط دسته ای از هر نوع در پروفایل های دمای مختلف اکسترود شد.

چوب پلاست با نخل خرما

محصولات کامپوزیت چوب و پلاستیک (WPC) به عنوان یک کلاس جدید از مواد استفاده می شود به عنوان یک جایگزین با داشتن خواص مکانیکی و فیزیکی مشابه چوب جامد در انواع برنامه های کاربردی.چوب پلاست با نخل خرما

چه محصولاتی هستند؟ WPC محصولات

محصولات تجاری WPC به طور فزاینده ای جایگزین بسیاری از محصولات در بسیاری از برنامه ها، به ویژه در کاربردهای فضای باز و مواد مرتبط با ساخت و ساز می شوند.

چوب پلاست با نخل خرما
چوب پلاست با نخل خرما

الیاف چوب در شکنندگی متفاوت است

پلاستیک کالایی پر از الیاف چوب در شکنندگی متفاوت است و مقاومت کمتری در برابر ضربه (یا چقرمگی) نسبت به پلیمرهای پر نشده دارد. فاکتورهای مختلفی از جمله ماهیت رزین ماتریس و کسر حجمی فیبر بر سختی پلیمرهای پر شده تأثیر می گذارد.

چه موادی شکل پدیری پلیمر را فراهم میکند 

استفاده از مواد افزودنی مانند اصلاح کننده های ضربه، پلاستیک ها یا روان کننده ها و همچنین مخلوط کردن آنها با یک پلیمر دیگر ، امکان کنترل شکل پذیری پلیمر را فراهم می آورد. استفاده از پلیمرهای انعطاف پذیر در WPC باعث افزایش سختی کامپوزیت ها می شود.

موادکامپوزیت های چوب پلاست (WPC) 

موادکامپوزیت های چوب پلاست (WPC) گروه جدیدی از مواد است که در مناطق مختلف دنیا طرفدار دارند زیرا می توانند چوب و پلاستیک قابل بازیافت را از محل دفن زباله به کاربردهای ساختمان با دوام تبدیل کنند.

اگر چوب پلاست هادر پایان عمر بازیافت شوند

اگر چوب پلاست ها در پایان عمر مفید خود بازیافت شوند ، می توان از مزایای زیست محیطی دیگری بدست آورد.

تولید کامپوزیت های فیبر

توسعه و تولید کامپوزیت های فیبر با استفاده از ضایعات کشاورزی و پلاستیک ، راه حل های امیدوار کننده ای برای بازیافت زباله و استفاده از این زباله ها به عنوان منابع تجدید پذیر برای استفاده مفید است.

زیست محیطی چوب پلاست با نخل خرما 

 از نظر زیست محیطی و اقتصادی، استفاده همزمان از پلاستیک و فیبر از ضایعات برگ درخت خرما برای تولید WPC های تقویت شده با الیاف به عنوان جایگزینی برای چوب طبیعی است.

تولید چوب مصنوعی سازگار با محیط زیست

هدف اصلی این مقاله تولید چوب مصنوعی سازگار با محیط زیست (به عنوان مثال WPC) با بازیافت پلاستیک مخلوط از زباله های جامد شهری و زباله های برگ خرما از مزارع کشاورزی است.

برگ های نخل دارای چه باریست ؟

برگ های نخل مورد استفاده در تولید WPC دارای بار یک طرفه با الیاف نازک و ضخیم است که در این جبهه وجود دارد. الیاف از روی شکاف ها تا برگ ها گسترش یافته و الیاف اصلی بارگذاری را تشکیل می دهند.

تهیه ضایعات و فیبرهای ترک نخل

زباله های برگ نخل خرما از مناطق مزرعه کشاورزی جمع آوری و در معرض آفتاب در یک مکان آزاد خشک می شوند تا سطح رطوبت را به 10 تا 15٪ کاهش دهد ، که توسط دی الکتریک اندازه گیری می شود.

توجه

برگ ها به بخش های با طول کوچکتر خرد شدند و بیشتر به قطعات در ابعاد مختلف از تقریباً 0.63-4.0 میلی متر در یک دستگاه خردکن برش داده شدند. قطعات در کیسه های پلی اتیلن مناسب در جای خشک نگهداری می شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button