معرفی مزایای روف گاردن و بررسی آن

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. مقالات
  4. chevron_left
  5. معرفی مزایای روف گاردن و بررسی آن

کاشت در داخل شهرها امروزه به طور گسترده ای به عنوان راهی برای بهبود کیفیت هوا و کاهش گرمای کلی شناخته شده است . اما کمبود فضا و گرانی زمین ، افزایش تعداد پارک ها و فضای طبیعی را دشوار می کند . این زمانی است که باغ‌های روی پشت‌بام نمایان می‌شوند و به همین دلیل است که در سال‌های اخیر، به‌ویژه در شهرهای بزرگ‌تر و توسعه ‌یافته‌ تر ، محبوب‌تر شده‌اند . مزایای روف گاردن بسیار زیاد بوده و خیلی زیبا به نظر می رسند. منظره ای عالی دارند و راهی هوشمندانه و سریع برای لذت بردن از یک خلوتگاه آرام در قلب شهر فراهم می کنند . اما فراتر از مزایای تزئینی آنها ، بسیاری از مزایای چشمگیر و مهم دیگر برای ساخت باغ های پشت بام وجود دارد . در ادامه به بررسی مزایای روف گاردن میپردازیم .

برای مشاوره ، طراحی و اجرای پروژه روف گاردن خود با تیم دنیزوود در ارتباط باشید.

راههای ارتباطی با ما:

۰۲۱-۴۴۴۴۰۰۳۸

۰۹۱۹۴۹۳۹۳۶۵

۰۹۳۹۲۶۲۶۰۶۶

مزایای ، روف گاردن
مزایای ، روف گاردن

مزایای روف گاردن چیست ؟

این مقاله به برخی از مزایای روف گاردن می پردازد . بنابراین می توانید خودتان ببینید که این ابتکار معماری و محیطی چقدر شگفت انگیز است و چرا باید در هر ساختمان یا خانه در سراسر جهان وجود داشته باشد .

1- خوشبختی :

 تصور کنید سر کار هستید و برای ناهار تصمیم می گیرید دفتر را ترک کنید . با آسانسور به بالاترین طبقه می روید تا در پارکی زیبا با مناظر فوق العاده ممتاز ظاهر شوید . خیلی بد به نظر نمی رسد ، اینطور نیست ؟ روف گاردن ها در مکان‌هایی که کمی لوکس شده‌اند ، مانند شهرهای بزرگ و شلوغ ، تماس با طبیعت را فراهم می‌کنند . طبق مطالعه‌ای که توسط دانشکده پزشکی انجام شد ، تماس منظم با طبیعت و فضاهای سبز در مناطق شهری می‌تواند به سلامت روانی شما کمک کند و به شادی کلی شما کمک کند . علاوه بر این ، به دلیل کاهش سطح آلودگی و افزایش کیفیت آب و هوای ارائه شده توسط پشت بام ها ، تقاضا برای مراقبت های بهداشتی و استرس می تواند کاهش یابد . سطح استرس کمتر همچنین به معنای کارکنان شادتر و مولدتر و در نتیجه جذب آسان کارمندان برای شرکت ها است .

2- بهبود کیفیت هوا :

یکی دیگر از مزایای روف گاردن این است که روف گاردن ها نه تنها از طریق گیاهان و فرآیند فتوسنتز بلکه با رسوب در فضای رشد به کاهش و فیلتر ذرات و گازهای هوای آلوده کمک می کنند . همچنین ممکن است به کاهش توزیع گرد و غبار در هوا و تولید مه دود کمک کند که منجر به کاهش انتشار گلخانه ای در مناطق شهری می شود . با این حال ، توجه به این نکته مهم است که یک بام سبز در یک شهر ممکن است به تنهایی تأثیر زیادی نداشته باشد.اما تعداد بیشتر بام ها در یک شهر می تواند تأثیر مثبت قابل توجهی داشته باشد .

مزایای ، روف گاردن
مزایای ، روف گاردن

3- کاهش ضایعات :

باغ های پشت بام می توانند به طور بالقوه به کاهش ضایعات کمک کنند. زیرا به مواد و فناوری های مورد استفاده در ساختمان کمک می کنند تا دوام بیشتری داشته باشند . این می تواند شامل غشاهای ضد آب مورد استفاده در پشت بام و کاهش استفاده از سیستم های گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع باشد .

4- استفاده موثر از آب باران :

از دیگر مزایای روف گاردن باران آب و انرژی رایگانی است که ما از محیط دریافت می کنیم و باغ های روی پشت بام برای استفاده حداکثری از آن عالی هستند . گیاهان روی روف گاردن ها بلافاصله از باران استفاده می کنند و گاهی اوقات مازاد آن ذخیره می شود تا بعدا بتوان از آن استفاده کرد . در تابستان ، باغ های پشت بام می توانند تا 80 درصد از بارندگی را حفظ کنند در حالی که در زمستان این میزان می تواند تا 40 درصد باشد. پس از استفاده از آب ، از طریق تعرق و تبخیر به جو باز می گردد .

گیاهان در پشت بام‌ها نه تنها آب باران را حفظ می‌کنند. بلکه به تعدیل دمای آن نیز کمک می‌کنند و به عنوان فیلتر طبیعی برای هر آبی که از ساختمان خارج می‌شود عمل می‌کنند . با این حال ، احتمال ریزش آب توسط باغ‌های پشت بام نیز کاهش می‌یابد و تأثیری که ممکن است بر شهر داشته باشد و احتمال سیل محلی کاهش می‌یابد .

5- کنترل گرمای شهری :

احتمالاً یکی از چشمگیرترین و مهم ترین مزایای روف گاردن  این است که چگونه بر اثر جزیره گرمای شهری تأثیر مثبت می گذارند . از آنجا که خورشید سریعتر از گیاهان و درختان بتن را گرم می کند . و از آنجا که بتن در مناطق شهری فراوانتر است.شهر در تمام طول سال به یک منطقه بزرگ با هوای گرم (جزیره گرمایی) تبدیل می شود . این امر شهرها را در تابستان بسیار گرم می کند و منجر به افزایش استفاده از تهویه مطبوع و سایر فناوری های خنک کننده می شود . این اثر با افزایش فضای سبز در یک شهر کاهش می یابد . از طریق چرخه تبخیر روزانه ، گیاهان قادرند کل شهرها را خنک کنند .

6- بهره وری انرژی :

از دیگر مزایای روف گاردن این است که باغ های پشت بام نیز می توانند منجر به استفاده کمتر و موثرتر از انرژی شوند . آنها عایق بسیار خوبی دارند . گرما را در زمستان حفظ می کنند و دما را در تابستان خنک نگه می دارند . این امر باعث می‌شود که سیستم‌های تهویه مطبوع کمتر در تابستان کار کنند .و گرمایش کمتری در زمستان استفاده شود .در نتیجه صرفه‌جویی در انرژی و متعاقباً پول می‌شود . در واقع ، یک مطالعه منتشر شده توسط شورای ملی تحقیقات کانادا به این نتیجه رسید که باغ‌های پشت بام واقعاً می‌توانند نوسانات دما را اصلاح کنند . جریان گرما را در پشت بام متعادل کنند و تقاضای انرژی برای تهویه مطبوع را کاهش دهند . به ویژه در فصول گرم‌تر بهار و تابستان .

مزایای ، روف گاردن
مزایای ، روف گاردن

7- کشاورزی شهری :

با ایجاد روف گاردن ها ، ابتکار دوستدار محیط‌زیست و رونق دیگری به وجود می‌آید . کشاورزی شهری خود شامل استفاده از بام های سبز به عنوان مزارع مینیاتوری است که در واقع مواد غذایی تازه تولید می کنند .

برای طراحی و اجرای پروژه های پارتیشن، روف گاردن ،پاسیو، تراس و محوطه ، ویلا همراه با محوطه سازی لوکس می توانید به متخصصان ما در شرکت دنیزوود و شرکت هوم زود در ارتباط باشید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button