شماره همراه : 09194939365
شماره تماس : 44440038 - 021

 

اجرای چوب پلاست

گروه صنعتی ساختمانی دنیزوود ، تولید کننده و مجری انواع چوب پلاست با سال ها تجربه تولید ، فروش ، نصب و اجرا و... در خدمت متقاضیان عزیز می باشد . همان طور که در مقالات قبل گفته شد چوب پلاست از ترکیب چوب ، پلاستیک و مواد افزودنی تشکیل می شود و در ساختمان سازی جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی می باشد . نصب و اجرای چوب پلاست مقدماتی دارد که در ادامه این مطلب مورد بررسی قرار داده ایم ، به علاوه در خصوص انتخاب پروفیل برای نماهای چوبی و پوشش کف اطلاعاتی را در اختیار شما قرار داده ایم ، با ما همراه باشید...

اجرای چوب پلاست

اجرای چوب پلاست مانند سازه های دیگر دارای قواعد خاص خود می باشد . در صورتی که قواعد اجرای چوب پلاست رعایت نشود، نتیجه کار خوب نخواهد شد . مراحل اجرای چوب پلاست عبارتند از:

  1. زیر سازی با پروفیل فلزی
  2. نصب پوب پلاستیک ها
  3. نصب قرنیزها

اگر قصد اجرای چوب پلاست را دارید در ابتدا باید با استفاده از آهن یا خود چوب پلاست زیر سازی را انجام دهید . تراز بودن سطح زیر چوب پلاست بسیار حائز اهمیت است . برای زیر سازی با ساخت شاسی از جنس پروفیل آهنی فرآیند اجرای چوب پلاست شروع می شود . نصب چوب پلاست بر روی پروفیل آهنی سرعت اجرای چوب پلاست را افزایش می دهد . به علاوه حتما مطمئن شوید که ضخامت زیرسازی و پروفیل چوب پلاست بیش از حد سنگین نباشد .

اجرای نما چوبی با چوب پلاست

سطح مقاطع متفاوت مانند قالب های فاق و زبانه و قالب های ساده یا تایل به منظور اجرای نما با چوب پلاست مورد استفاده قرار می گیرند . برای اجرای قالب های فاق و زبانه پروفیل ها در کنار هم جفت می شوند . با استفاده از پیچ سرمته ضد زنگ چوب پلاست بر روی پروفیل ثابت می شود . گل پیچ را داخل قالب فاق قرار می دهیم تا رویت نشوند . قالب های فاق و زبانه عایق رطوبت می باشند . اما قالب های ساده یا تایل که معمولا به صورت لووری یا کرکره ای اجرا می شوند ، عایق رطوبت نمی باشند .

اجرای چوب پلاست

اجرای چوب پلاست در نما معمولا از پایین به بالا با توجه به نوع طراحی در کنج ها و نبش ها به دو صورت فارسی بر یا ساده ادامه پیدا می کنند . به منظور اجرای چوب پلاست در نما در دو جهت افقی و عمودی شاسی کشی فلزی اجرا می شود . در ابتدا هم راستا با جهت نصب پروفیل های چوب پلاست با فاصله آکس تا آکس قوطی 80 سانتی متر اجرا می شود و مابقی پروفیل ها در خلاف جهت نصب پروفیل های چوب پلاست با فاصله آکس تا آکس قوطی ها بین ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر تعیین می گردد .

پس از اجرای مرحله ذکر شده چوب پلاست به طور مستقیم بر روی قوطی قرار گرفته است ، در ادامه چوب پلاست تراز و شاقول شده و به طور مستقیم با پیچ به قوطی وصل می شود .

قبل از اجرای چوب پلاست سروته شاخه ها باید از حالت فابریک کارخانه خارج شوند ، بدین منظور می توانید سروته شاخه ها را برش دهید .

کف سازی با چوب پلاست

به منظور اجرای چوب پلاست در کف می توانید مانند تراس منازل مسکونی از موزاییک چوب پلاست استفاده کنید . موزاییک چوب پلاست به صورت فاق و زیان طراحی شده است و برای نصب آن به تخصص نیاز ندارید و بدون استفاده از ابزار می توانید براحتی آن را نصب نمایید . می توانید موزاییک ها را بدون برش کنار یکدیگر قرار دهید و فضای خالی را با سنگ های تزئینی و یا چمن مصنوعی پر نمایید و موزاییک چوب پلاست در طرح های متنوعی قابل تولید می باشد . موارد ذکر شده برای زمانی است که متراژ تراس منزل شما پایین باشد .

برای اجرای چوب پلاست در کف سازی با متراژ بالا باید زیر سازی فلزی انجام شود . به علاوه فضایی که برای اجرای کفسازی انتخاب می کنید باید دارای حدود 3 درصد یا بیشتر به سمت خروجی های آب دارای شیب باشد . نکته ی دیگری که باید به آن توجه نمایید سطح تمام شده ی کار می باشد که باید با پروفیل آهنی و چوب پلاست ها حداقل 11 سانتی متر باشد .

نظرات (0)

هنوز نظری برای این مطلب ثبت نشده. شما اولین نفر باشید.

نظر خود را اضافه کنید.

  1. میتوانید به عنوان مهمان نظرتان را در مورد این محصول ثبت کنید و یا وارد سایت شوید . عضویت یا ورود به حساب کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

سبد خرید

کالایی در سبد نیست
بالا