شماره همراه : 09194939365
شماره تماس : 44752173 - 021

نصب و اجرای چوب گرمادیده در ساختمان

 

چوب گرمادیده یا ترموود ، چوبی است که به منظور افزایش پایداری و دوام بیش تر و اصلاح ساختار سلولی آن ها در شرایط خاص گرمادیده اند . پی بردن به این موضوع که فرآیند گرما دادن چوب چه تاثیری در افزایش کارایی آن ها دارد ، کاملا اتفاقی بوده و با توجه به تجربیات بشر اتفاق افتاده است. ما در این مقاله قصد داریم روش های نصب و اجرای چوب گرمادیده را به شما عزیزان آموزش دهیم با دنیزوود همراه باشید .

نصب چوب گرمادیده چگونه انجام می شود؟

امروزه فرآیند تبدیل شدن چوب طبیعی به چوب گرمادیده یا ترموود کاملا مکانیزه و مطابق دستور و استانداردهای خاص انجام می شود .پروسه تولید چوب پلاست در 3 مرحله انجام می شود .در تمام این مراحل فشار و حرارت و میزان بخار آب اندازه گیری می شوذ زیرا این عوامل بر روی محصول نهایی اثر مستقیم می گذارد.

 در ادامه به مراحل سه گانه تبدیل چوب به چوب گرمادیده می پردازیم .برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چوب ترمو می توانید با مشاورین باتجربه دنیزوود در ارتباط باشید و از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید.

چوب گرمادیده

مراحل سه گانه تولید چوب گرمادیده به شرح زیر انجام می شود:

فاز اول حرارت و خشک کردن چوب می باشد و با وارد کردن الوارهای چوب طبیعی به کوره ، دمای کوره باید به اندازه 100 درجه سانتی گراد افزایش پیدا کند و به تدریج این دما را تا 130 درجه نیز افزایش داد . در این مرحله رطوبت چوب به مرور کم می شود و به صفر خواهد رسید .

مرحله دوم که عملیات حرارتی نام دارد . در این مرحله دمای چوب را باید به 185 تا 215 درجه سانتی گراد افزایش دهیم و به مدت 2 الی 3 ساعت در این دما چوب ها را نگه داریم . مدت زمان نگهداری و دمای مورد نظر با توجه به نوع چوب و رده چوب ترمو انجام می شود . در ادامه به رده و انواع ترموودها که براساس استانداردهای جامع تولید می شوند، آشنا خواهیم شد.

مرحله سوم خنک شدن و تهویه رطوبت چوب می باشد . در این فاز از فرآیند تولید چوب گرمادیده یا همان چوب ترمو با اسپری کردن آب روی چوب ها دمای چوب را کاهش می دهیم و چوب ها را به اصطلاح خنک می کنیم .با رسیدن ذمای چوب به دمای 80 الی 90 درجه سانتی گراد، رطوبت چوب دوباره به اندازه 4 تا 7 درصد افزایش پیدا می کند . با هم دما شدن چوب با دمای بیرون فرآیند تولید چوب گرمادیده کامل می شود و به اتمام می رسد .

بررسی فواید ترمو شدن چوب

فرآیند ترمو چوب با ایجاد حرارت و فشار در اثر بخار آب و از بین رفتن رطوبت موجود در چوب انجام می شود و می توان به صورت خلاصه و مفید فواید فرآیند ترموکردن چوب را اینگونه بیان کرد که پس از انجام ترموشدن چوب ها ، مقاومت چوب در برابر عوامل قارچی و کپک های کاهش پیدا می کند و با اصلاح ساختار سلولی چوب ، ساختار مولکولی آن منظم شده و بافت چوب با انجام فرآیند ترموود همگن خواهد شد .

در اثر فرآیند ترمو شدن چوب تا 50 درصد کشیدگی پیدا می کند و در نتیجه از ثبات ابعادی مناسبی برخوردار خواهد شد .میزان رطوبت و جذب آب چوب کم خواهد شد و تورم و انقباض ناشی از جذب آب در این دسته از چوب ها کاهش پیدا می کند . افزایش مقاومت و دوام چوب در اثر کاهش خاصیت اسیدی چوب ایجاد می شود و این از دیگر مزایای چوب های گرمادیده می باشد .

برای اطلاع از قیمت محصولات چوب پلاست می توانید با مراجعه به وبسایت دنیزوود و ارتباط با بخش پشتیبانی و مشاوره ای مجموعه مناسب ترین انتخاب را داشته باشید. دنیزوود با سابقه درخشان در این زمینه توانسته است رضایت مشتریان خود را با ارئه خدمات با کیفیت به آن ها کسب نماید .

ویژگی های چوب ترموود

چوب ترمو به دلیل مقاومت در برابر حشرات و انواع قارچ و کپک ها گزینه مناسبی برای نصب و اجرای آن ها در نمای بیرونی و داخلی ساختمان ها محسوب می شود .مقاومت در برابر فرسایش و پوسیدگی ، نگهداری و مراقبت بدون دردسر و شستشوی آسان ، قابلیت برش و کنده کاری و مقاوم در برابر شرایط سخت آب و هوایی از ویژگی و خصوصیات چوب ترمو می باشد .

سبد خرید

کالایی در سبد نیست
بالا