شماره همراه : 09194939365
شماره تماس : 44752173 - 021

روف گاردن ارزان و مراحل اجرایی آن

آیا تا به حال به داشتن باغ خانگی فکر کرده اید ؟ فضایی که بتوانید در اوقات خستگی خود و فرار از این شهر شلوغ به آن پناه ببرید ؟ مکانی که با استفاده از پوشش گیاهی متنوع فضایی آرامش بخش و دلنشین را برای شما فراهم کند . امروزه با استفاده از روف گاردن ارزان می توان بر روی پشت بام ها و تراس ها فضایی سبز را ایجاد نمود . برای اجرای روف گاردن ارزان به دلیل استفاده از مواد سبک و مقاوم برای رشد پوششی گیاهان بستری مناسب ایجاد خواهد شد .

روف گاردن ارزان و مراحل اجرایی آن

برای اجرا و طراحی روف گاردن ارزان سبک های متفاوتی وجود دارد .  البته اجرای روف گاردن کاملا امری تخصصی و مهندسی است .  امروزه به دلیل پیشرفت شهر نشینی ، حضور برج ها و ساختمان های بلند متاسفانه محوطه سازی کاهش یافته است . به همین دلیل اجرای روف گاردن در پشت بام ها رایج شده است . در حقیقت یکی از مزیت های این فضا می تواند آشنایی همسایگان با یکدیگر باشد . برخی افراد بر این باورند که می توانند با خرید چند گلدان کوچک این نیاز را برطرف کنند . اما به دلیل آلودگی هوایی که امروزه شاهد آن هستیم این امکان وجود دارد که گل های رنگارنگ شما پژمرده و خشک شوند . اما این ها تنها راه حل ها نیستند .

حتی در آپارتمان های کوچک می توانید در نزدیکی خودتان یک باغچه یا گلخانه پر گل داشته باشید . حتی می توان بر روی پشت بام خانه ها باغچه های زیبایی را اجرا نمود . روف گاردن ، تراس گاردن یا بام باغ ، اصطلاحاتی هستند که برای پوشش بام ها ، تراس ها و... به کار می روند .

روف گاردن ارزان

مزایای اقتصادی روف گاردن ارزان

 1. کاهش هزینه انرژی
 2. کاهش هزینه فاضلاب
 3. کاهش هزینه های مربوط به نوسازی و تعمیرات اساسی

مزایای اکولوژیکی روف گاردن – تراس گاردن

 1. کاهش اثر گرمایی در شهرها
 2. کاهش سر و صدا
 3. کاهش عایق صورتی ساختمان تا 8 دسی بل
 4. تصفیه گرد و غبار
 5. خنک سازی هوای اطراف
 6. با ایجاد رطوبت هوای اطراف را بهتر می نماید

به منظور انرژی دادن به ساکنین آپارتمان ها که دلتنگ دیدن طبیعت هستند استفاده از روف گاردن ارزان گزینه مناسبی می باشد . به یاد داشته باشید که نصب و اجرای روف گاردن به دانستن نکات اساسی نیاز دارد و یک کار تخصصی است .

انواع روف گاردن ارزان

 • بام گسترده ، سبکی ساده (Extensive)

روف گاردن بام گسترده به راحتی نصب می شود و قابل حمل می باشد . به علاوه نصب و اجرای آن ارزان تر از سایر سبک ها می باشد .

 • بام مدولار یا جعبه گیاه (Planter Box)

در سبک بام مدولار از جعبه های مخصوص برای کاشت گل و گیاه استفاده می شود .

 • بام فشرده (Intensive)

استفاده از این سبک در انگلستان رایج است . بام فشرده از عمق بیشتری برخوردار است به همین دلیل می توان دامنه وسیعی از پوشش گیاهی ، نیمکت ها و... را در آن جای داد . بهره گیری از این سبک ممکن است نیازمند صرف هزینه بیشتری باشد .

 • بام ترکیبی (Synthetic)

همان طور که از اسمش پیداست ترکیبی از دو سیستم گسترده و فشرده می باشد و از فواید دو بام ذکر شده برخوردار است . بام ترکیبی از ظرفیت بار بیشتری برخوردار است .

روف گاردن برای چه کسانی مناسب است ؟

مطمئنا داشتن یک روف گاردن دلنشین ، آرامش بخش و زیبا هیچ محدودیتی ندارد و برای همه افراد مناسب است . خصوصا افراد زیر :

 • افرادی که فکر می کنند ساختمان به رنگ و روی بیشتری نیاز دارد .
 • افرادی که دلتنگ نشستن در حیاط خانه هستند . اما متاسفانه با وجود آپارتمان ها و برج هایی که امروزه ساخته می شود حیاطی وجود ندارد که از فضای سبز آن لذت ببرند .
 • افرادی که علاقه مند به گردهمایی خانوادگی هستند و نیاز به فضای این چنینی دارند .
 • افرادی که به دلیل خستگی روحی به نشاط بیشتری نیاز دارند .
 • افرادی که پس از گذراندن یک روز پر مشغله به آرامش نیاز دارند .

چوب پلاست چیست ؟

چوب پلاست به عنوان یک ماده پایدار شناخته شده است که از زباله های چوب و پلاستیک بازیافت شده تولید می شود و با جلوگیری از برداشت بیشتر درختان مانع جنگل زدایی می شود . برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت دنیزوود مراجعه نمایید .

سبد خرید

کالایی در سبد نیست
بالا