شماره همراه : 09194939365
شماره تماس : 44752173 - 021

مقایسه کامپوزیت های چوب پلاست و چوب طبیعی

در این مطلب به مقایسه کامپوزیت های چوب پلاست و چوب طبیعی در ساخت محوطه می پردازیم. بسیاری از مالکان خانه هنگامی که نیازهای سنگین طراحی منظر خود را برطرف می کنند، در نهایت مقداری خالص چوب باقی می ماند.

با این وجود، با افزایش تطبیق پذیری و دوام کامپوزیت چوب پلاست، بهتر است گزینه های قبل از ارتکاب نگهداری طولانی مدت مورد نیاز سازه های چوبی در فضای باز را بررسی کنید.

در اینجا ما به مقایسه کامپوزیت های چوب پلاست و چوب طبیعی می پردازیم تا به شما کمک کنیم در مورد پروژه خاص خود بهتر تصمیم بگیرید.

چوب طبیعی

چوب طبیعی از دیرباز به دلیل توانایی تزریق انواع بافت ، گرمای بصری و شخصیت به یک منظره یا فضای بیرونی مورد علاقه معماران و طراحان چشم انداز بوده است.

مطمئناً تردیدی وجود ندارد که غنای یک چوب با کیفیت بالا یک ویژگی زیبایی شناختی برای هر خاصیتی است. چوب احتمالاً یکی از ساده ترین مواد برای کار با آن است و امکان ساخت سریع و مؤثر سازه های فضای باز، محلول های صندلی و کف سازی را فراهم می کند.

در مقایسه با کامپوزیت چوب پلاست  (WPC)، چوب از نظر مقاومت و استحکام ساختاری بالاتر است و آن را به عنوان یک راه حل بهتر برای حمایت از چارچوب ها و کف سازی با بارهای ساختاری بالا تبدیل می کند.

گزینه های پوشش چوب بسیار گسترده است، دارای انواع رنگ های متنوع است و در صورت دلخواه می توان آنها را رنگ آمیزی کرد.

با این وجود، در صورت کمبود چوب طبیعی ، شرایط لازم برای نگهداری آن ، مستعد بودن در برابر پوسیدگی و آفتاب و همچنین عدم دوام کلی است.

هزینه طولانی مدت سازه های چوبی در فضای باز اغلب می تواند مزایای هزینه اولیه نسبتاً کم چوب را لغو کند.

کامپوزیت چوب پلاست

پیشرفت تکنولوژیکی های اخیر، اولین چوب پلاست ها فقط در اوایل دهه 1990 وارد بازار شدند. چوب پلاست ها بدون دردسر نیستند. با این حال، تقاضای زیاد ، تطبیق پذیری و دوام بیشتر آن ها استفاده گسترده از آن ها را برای اهداف خارجی تضمین کرده است.

اگرچه استحکام ساختاری و سختی چوب پلاست ممکن است هنوز با همتای طبیعی آن مطابقت نداشته باشد ، کشش WPC همچنان بالاتر است. این بدان معنی است که آنها مستعد حساس شدن نیستند.

با تکامل این فناوری، با این وجود می توان انتظار داشت که کامپوزیت های چوب پلاست با مقاومت ساختاری به مراتب بالاتر برای استفاده در چارچوب ها و پایه ها مشاهده شود.

اگرچه اجزای پلاستیکی کاملاً در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش مصون نیست و ذرات چوب مستعد ابتلا به بیماری های معمول هستند، اما این در کسری از میزان چوب طبیعی اتفاق می افتد و آنها را به یک راه حل بلند مدت بهتر برای تزئین و تر و تمیز تبدیل می کند.

کامپوزیت های چوب پلاست هزینه اولیه بالاتری نسبت به چوب طبیعی دارند ، اما این با هزینه پایین نگهداری طولانی مدت جبران می شود.

یکی دیگر از مزایای WPC ها این است که به راحتی با چوب معمولی کار می کنند. این امر امکان استفاده وسیع تری از کاربردهای رسا را فراهم می آورد ، نرده های مخصوص پله های مارپیچی ، نرده های خمیده ، پیاده روهای عرشه دار و غیره.

کامپوزیت های چوب پلاست همچنین در طیف گسترده ای از رنگ ها تولید می شوند و نیاز به نقاشی یا رنگ آمیزی را برطرف می کنند. نکته منفی این است که استفاده از یک پوشش رنگی متفاوت، در حالی که ممکن است، به همان اندازه که مجدد چسباندن و یا باقیمانده چوب طبیعی است ، موثر نیست.

 

سبد خرید

کالایی در سبد نیست
بالا