شماره همراه : 09194939365
شماره تماس : 44752173 - 021

فرمول و ملاحظات ابزار ساخت مواد چوب پلاست

فرمول و ملاحظات ابزار ساخت مواد چوب پلاست در این مطلب عنوان خواهد شد. طراحی و ساخت از کامپوزیت های چوب پلاست یک فرآیند قابل ملاحظه و مشابه کار با پلاستیک های سنتی است.

برخی متغیرهای اضافی وجود دارد که طراحان و تولید کنندگان باید در زمان انتخاب مواد برای یک محصول درمورد آن آگاه باشند. برای تولید کنندگان، درک اثرات نسبت های مختلف و تنظیمات ابزار در این فرآیند به اطمینان از اجرای یک پروژه از ابتدا تا پایان کمک می کند.

فرمول و ملاحظات ابزار برای ساخت مواد کامپوزیت چوب پلاست

نسبت چوب به پلاستیک در فرمول منتخب یک کامپوزیت چوب پلاست با گذر از فرآیند تولید تاثیری در رفتار آن خواهد داشت. به عنوان مثال ، درصد چوب موجود در کامپوزیت در شاخص جریان مذاب (MFI) تأثیر دارد. به عنوان یک قاعده ، هر چه چوب بیشتری به کامپوزیت اضافه شود ، MFI پایین تر است.

درصد چوب نیز در مقاومت و استحکام محصول نهایی تأثیر خواهد داشت. به طور کلی ، هر چه چوب بیشتری اضافه شود ، محصول سخت تر می شود.

چوب می تواند 70 درصد از کل کامپوزیت های چوب پلاست را تشکیل دهد ، اما سفتی حاصل از آن به هزینه انعطاف پذیری محصول نهایی می رسد ، تا حدی که حتی ممکن است شکننده شود.

غلظت های بالاتر چوب نیز با افزودن عنصر پایداری ابعادی به کامپوزیت چوب پلاست به دلیل خنک شدن در قالب ، زمان چرخه دستگاه را کوتاه می کند.

این تقویت سازه باعث می شود پلاستیک در دمای بالاتر از یک پلاستیک معمولی خارج شود. در دماهایی که پلاستیک معمولی هنوز خیلی نرم برای از بین بردن قالبهای آنها است، کامپوزیت های ساخته شده با چوب می توانند با موفقیت خارج شوند.

اگر محصول با استفاده از ابزارهای موجود تولید شود ، اندازه گیت و شکل کلی قالب باید در مورد اندازه بهینه ذرات چوب باشد.

یک ذره کوچکتر به احتمال زیاد در ساخت ابزار با دروازه های کوچک و پسوندهای باریک بهتر عمل می کند. اگر عوامل دیگر قبلاً طراحان را بر آن داشته باشند تا در اندازه ی ذرات چوبی بزرگتر تغییری ایجاد کنند ، می توان از این طریق، ابزارآلات موجود را مجدداً طراحی کرد. اما با توجه به گزینه های موجود برای اندازه ذرات مختلف ، این نتیجه باید کاملاً قابل اجتناب باشد.

به طور کلی ، ملاحظات ابزار هنگام کار با کامپوزیت های چوب پلاست کم و بیش مشابه کار با پلاستیک معمولی است.

حتی در صورت لزوم تغییر، آنها اغلب می توانند به عنوان راه اندازی مجدد از ابزار ابتدا به عنوان اصلاح ابزارآلات موجود ایجاد شوند. این سازگاری باعث می شود شروع کار با کامپوزیت های چوب پلاست یک گذار نسبتاً آسان باشد.

کدام یک اکولوژیکی تر است: چوب یا پلاستیک؟

پاسخ به این سؤال دشوار است. چوب کاملاً قابل تجزیه است و می تواند مواد مغذی را در خاک برگرداند. این یک منبع تجدید پذیر است، کربن را از جو گرفته و آن را قفل می کند.

در حالی که به عنوان یک درخت در حال رشد نیز اکسیژن تولید می کند. پلاستیک اگرچه از یک منبع طبیعی ، ترکیب شیمیایی ساخته شده توسط انسان است و محصول صنعت نفت است.

اکنون مقدار زیادی قابل تجزیه و تجزیه پذیر هستند. با این حال پلاستیک های حاصل از روغن با استفاده از منابع نفتی زمین کوتاه مدت کوتاه خواهند بود.

به شرطی که جنگل ها را بدرستی مدیریت کنیم چوب در آنجا قرار خواهد گرفت تا ما برای ابدیت از آن استفاده کنیم. پلاستیک های تجزیه پذیر زیستی از گیاهان ساخته می شوند و نیاز به استفاده بیشتر و همچنین یک منبع تجدید پذیر دارند.

مشکل این است که ما توده های پلاستیکی دفن شده در محل های دفن زباله را داریم که برای همیشه در آنجا حضور خواهند داشت و هنوز هم تولید بیشتری می کند.

بخش عمده تولید پلاستیک مربوط به درآمد شرکت و مشاغل ایجاد شده و ثروت کشورهایی است که از منابع نفتی برخوردار هستند و چیزی است که باعث می شود استفاده زیستی قابل تجزیه در مقیاس به مراتب بزرگتر کاهش یابد.

اما به زودی رهبران جهان مجبور خواهند شد با وجود عواقب ناشی از این کار، با عدم استفاده از پلاستیک موافقت کنند و بیشتر از چوب پلاست استفاده کنند.

 

سبد خرید

کالایی در سبد نیست
بالا