<link href="/modules/mod_sptab/assets/css/custom.css.php?id=432" rel="stylesheet"/>

              شماره تماس:  09194939365 - 44752173 - 021

 

روف گاردن

روف گاردن

بام سبز یا روف گاردن، تکنولوژی مدرن سقف سبز است با کارایی بالا بر روی پشت بام ها و تراس ها که به دلیل نیاز به موادی سبک و بسیار مقاوم و نیز ایجاد بستری مناسب برای رشد پوششی گیاهان، امری تخصصی و مهندسی می‌باشد.  وجود این پوشش گیاهی در پشت بام میتواند به کاهش از دست دادن گرما و کاهش مصرف انرژی در شرایط زمستان تاثیر گذار باشد. پشت بام یک ساختمان ، تصویری از یک محوطه در اختیار شخص قرار می دهد که ممکن است در سطح خیابان بسیار ساده و معمولی به نظر بیاید. اما هنگامی که بر بالای بام یک ساختمان بلند بایستیم می توانیم تمامی این عوامل و مناظر متنوع را مشاهده و از دیدن آنها لذت ببریم یکی از اصلی ترین مزیت های باغچه‌های روی بام، میزان نور آفتابی است که در طول ساعات روز دریافت می کند و می تواند محیطی دنج و خصوصی برای استراحت ، پذیرایی و پرورش گیاهان باشد.

برای ساختن یک باغچه ، با توجه به شرایط خاص این محوطه، به خدمت گرفتن مشاوران حرفه ای مورد نیاز است که با انجام عملیات نقشه برداری دقیق و انجام محاسبات گوناگون و انتخاب مواد مناسب و اجرای صحیح ، به محوطه شخصیتی خاص ببخشند . با توجه به پیشرفت شهر نشینی و حضور برج ها و ساختمان های بلند ، فضاهای قابل دسترس برای محوطه سازی روز به روز ، رو به کاهش می رود و نیاز به ساخت این فضا ها تحت عنوان روف گاردن در فضاهای اندکی همچون بام ها و تراس ها بیش از پیش احساس می گردد. علی رغم کم بودن منابع در این مورد در ایران و نیز سختی اجرای این نوع پروژه ها ، مجموعه خانه باغ ، سعی داشته بصورت کاملا تخصصی همگام با علم روز دنیا جز پیشگامان مطالعه و ساخت روف گاردن در ایران باشد.

گابیون به صفحات توری شکل مشبکی گفته می شود که بسته به نوع کاربری در اشکال مختلف هندسی ساخته می شود. از مهمترین کاربردهای گابیون که از گذشته مرسوم بوده می توان جهت استفاده در کف رودخانه ها و همچنین به عنوان خاکبند یا مانع جهت ریزش خاک مسلح نشده و همچنین ساخت دیوار اشاره کرد به طوری که پس از ساخت گابیون داخل آن پر از سنگ شده تا مقاومت لازم را به دست آورد.
امروزه از گابیون علاوه بر استفاده سازه ای این محصول به عنوان محصولات دکوراتیو نیز عرضه می گردد.
شرکت دنیز وود در این راستا تولید کننده گابیونهای سازه ای و دکوراتیو همچون فلاورکس گابیونی، باربیکیو،  مبلمان از جنس گابیون و سایر محصولات دکوراتیو می باشد که جهت زیباتر شدن این محصولات از سنگهای رودخانه ای در رنگهای مختلف  بهره می گیرد.

 

بالا